Wydarzenia /zdjęcia

Bieg Kolorowych Skarpet

W kwietniu Kumate Żaby wzięły udział w Biegu Kolorowych Skarpet na rzecz osób z zespołem Downa.
Po krótkiej rozgrzewce zawodnicy przebiegli wyznaczoną trasę, a na mecie czekał na nich wyjątkowy medal.
100% dochodu z naszego biegu zostanie przeznaczone na wsparcie działań pomocowych Fundacji Coś  Dobrego

Turnieju Rugby Tag

Dziś Turbo Ślimaki wzięły udział w Turnieju Rugby Tag dzieci do lat 7. Przedszkoliadę zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 54.
W tegorocznej edycji zajęliśmy 2 miejsce. Rywalizacja była zacięta, jednak nikt nie zapomniał o poszanowaniu zasad Fair Play.Dziękujemy Szkoła Podstawowa nr 54 w Łodzi im. Kornela Makuszyńskiego za zaproszenie oraz miłą, sportową  atmosferę.

Afrykańskie rytmy

W czasie kiedy Turbo Ślimaki zdobywały medal Kumate Żaby i Zwinne Koty nie próżnowały.
Afrykańskie rytmy? W naszych Dwójeczkach wszytko jest możliwe i za sprawą Pana Adama ze "Szczypty Muzyki" dzieci poznały grę na  afrykanskich djembe.
Uśmiechy na twarzach naszych dzieci bezcenne.

Piątka dla Natury

W kwietniu w ramach projektu -"Velvet -Piątka dla natury" odbyły się warsztaty ekologiczne dla Turbo Ślimaków i Kumatych Żab. W ramach akcji Pani Julia opowiedziała dzieciom czym jest prąd, skąd się bierze oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska korzystać z energii elektrycznej.

Niebieskie igrzyska

Przedszkolaki już kolejny rok z rzędu biorą udział w Niebieskich Igrzyskach, które są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia. Cały tydzień nauczycielki organizowały ciekawe zabawy i zajęcia. Chcemy poszerzać wiedzę dzieci oraz rodziców na temat Autyzmu.
#niebieskieigrzyska

Urodziny Krystka

Do grona 4-latków dołączył Krystian z grupy Zwinne Koty.
Życzmy Ci przygód wspaniałych, przyjaciół doskonałych, zabaw szalonych, mnóstwo radości i dużo słodkości.

Wielkanocne warsztaty

W naszym przedszkolu warsztaty świąteczne to już tradycja. Nie było inaczej również tym roku
Rodzice i Dzieci mogli stworzyć ozdoby nawiązujące do Świąt Wielkanocnych.Było mnóstwo pomysłów, kreatywności i dobrej zabawy.
Dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków za poświęcony czas.

Pasowanie na Przedszkolaka

Rzecz to ważna niesłychanie, gdy Przedszkolakiem Dwójeczek się zostanie . M marcu odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość ? ?Pasowanie na Przedszkolaka?. Nasze Zwinne Koty  oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków. W tym dniu było dużo emocji, łez i radości. Zwinne Koty spisały się na medal.

Zaczytane Dwójeczki

W marcu odwiedziła nas Pani Inga, mama Patrycji,  która przeczytała dzieciom bajkę Lokomotywa J.Tuwima. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, co znajdowało się w każdym wagonie.

Galante Sprzątanie

Dziś nasze przedszkolaki przywitały wiosnę biorąc udział w akcji Galante sprzątanie. Wspólna praca i zaangażowanie mogą przynieść wspaniałe efekty i nauczyć dzieci dbania o przyrodę oraz swoje otoczenie. Pani Wiosna na pewno jest z nas dumna i od dziś będzie rozpieszczać nas promieniami słońca.

Wycieczka do kina

W marcuKumate Żaby  wybrały się do kina. Muuusiały w skupieniu śledzić bajkę, by wspólnie z Klarą Muu rozwiązać zagadkę zniknięcia magicznego nasiona.

Dzień Kobiet

Dziś nasze małe i te duże Kobiety obchodziły swoje święto. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień był wyjątkowy i miłym.

Mały badacz.

Dziś mali badacze z Dwójeczek mieli zajęcia z mikroskopami. Przedszkolaki poznały działanie mikroskopu, oglądały pod nim specjalnie przygotowane preparaty, miały okazję obejrzeć w dużym  powiekszeniu swoje włosy, skórę, a nawet elementy ubioru.

Że zwierzętami bawię się głoskami

W ramach projektu z zakresu profilaktyki logopedycznej  "Ze zwierzętami bawimy się głoskami" dziś dzieci wspólnie z Panią Beatą i Haliną ze Specjalistyczna Poradnia Wspierania Rozwoju i Terapii uczyły się przez zabawę prawidłowego wymawiania głosek. Projekt ten ma również na celu wdrożyć od najmłodszych lat zasady akceptacji i tolerancji dla tych, którzy mówią inaczej i w innym języku.

Tańczymy z Roar Dance

W lutym w naszym przedszkolu gościliśmy Panią z Roar Dance - taniec dla dzieci, która wprowadziła dzieci tanecznym krokiem w świat emocji. Nasze przedszkolaki były mocno zaangażowane w zajęcia.