Jadłospis/opłaty

Kto chce małym być siłaczem, zjada wszystko i nie płacze . Kto się długo bawić chce- ten śniadanie pięknie zje. Kto chce posiąść siłę lwa, ten obiadek je raz dwa, a kto zje też podwieczorek ten wspaniały ma humorek.

Rodzicu!!
Rolą i obowiązkiem przedszkola jest zapewnienie dzieciom zdrowych, pełnowartościowych posiłków w ciągu każdego dnia.
- Informacje dotyczące przedszkolnego menu są dostępne na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej placówki tak, by każdy rodzic mógł się z nimi zapoznać.
- Każde dziecko, które nie ma potwierdzonej alergii (zaświadczenie od specjalisty) na dany produkt, jest zachęcane przez personel przedszkolny do spożywania posiłków zgodnych z jadospisem.
- Prosimy również w domu zachęcać dzieci do próbowania nowych smaków i produktów, co korzystnie wpłynie na poprawę zdrowia Państwa pociech.

A oto pyszne dania przygotowywane przez naszą kuchnię.

Przepisy prawne regulujące wysokość opłat za świadczenia przedszkola:
Uchwała Nr LXVIII/2018/22/19 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 16 listopada 2022r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat oraz określenia warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Łódź.
Opłata za każdą rozpoczętą godzinę dziecka w przedszkolu wynosi 1,14 zł i  obowiązuje od 1 stycznia 2023 r.

Od stycznia 2023 roku opłaty za przedszkole będą wysyłane systemem obecności.pl oraz na adresy mailowe, podawane przez rodziców
 Numer konta bankowego wpłat za pobyt i żywienie w Przedszkolu Miejskim Nr 22 w Łodzi.  Nowy rachunek:  49 1240 1037 1111 0011 0910 8374

Opłaty za pobyt w przedszkolu i żywienie należy dokonywać na powyższy numer konta do 15-go każdego miesiąca, w tytule przelewu należy wpisać - imię i nazwisko dziecka, grupa, do której uczeszcza oraz miesiąc za który dokonywana jest wpłata.

Realizacja bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w ramch podstawy programowej odbywa się w godzianch 8.00-13.00.

Dzieci 6 letnie objęte są bezpłatną realizacją zajęć wykraczających poza podstawę programową czyli w godz. 6.00 - 8.00 oraz 13.00 - 17.00. Oznacza to, że opłata za przedszkole dla dzieci 6 letnich obejmuje jedynie wyżywienie.

Podstawa prawna:

Uchwała Rady Miejskiej w Łodzi  NrV/163/19  z dnia 6 lutego 2019r. w sprawie określania wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objetych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat oraz określania warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Łódź.

Dla pozostałych dzieci opłata składa się z:

• opłaty za godziny pobytu dziecka wykraczającymi poza godziny 8.00-13.00. - 1,14 zł (każda rozpoczęta godzina)
  • opłaty za wyżywienie, która wynosi  - 12 zł

Osoby zwolnione z opłat (Karta Dużej Rodziny ,MOPS) zobowiązani są do przedstawienia odpowoednich dokumentów Dyrekcji przedszkola.