Kontakt
Przedszkole Miejskie Nr 22

Warto wiedzieć

Przyprowadzanie dzieci do przedszkola! Przypominamy, że dzieci do przedszkola należy przyprowadzać w godz: 6.00 - 8.20. Po godz. 8.30 drzwi do przedszkola ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Wejście do przedszkola należy komunikować dzwonkiem przy drzwiach. Zgłaszać należy również wyjście z przedszkola, tak aby pracownik mógł zamknąć drzwi wejściowe. Późniejsze przybycie, spóźnienie należy zgłosić telefonicznie do godz. 9.00.

Odbiór dzieci z przedszkola! Przypominamy Państwu, że zgodnie z organizacją przedszkola zatwierdzoną przez Wydział Edukacji przedszkole jest czynne do godziny 17:00 W związku z tym rodzice są zobowiązani do odebrania dziecka do godziny 17:00. Na podstawie Statutu Przedszkola oraz odrębnych przepisów informujemy, że  pracownicy przedszkola zobowiązani są do poinformowania odpowiednich służb (policja, pogotowie opiekuńcze)  o pozostawieniu dziecka w przedszkolu po godzinie 17.00.

Upoważnienia! Przypominamy o dostarczeniu upoważnień do odbioru dzieci. W pierwszych dniach należy dostarczyć upoważnienia (druk dostępny w przedszkolu) do odbioru dzieci przez osoby nie będące prawnymi opiekunami. Prosimy rodziców/opiekunów prawnych nowo przyjętych dzieci o legitymowanie się dokumentem tożsamości, przynajmniej w pierwszych dniach września - do chwili zapamiętania przez osoby weryfikujące. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa.

Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku dziecka! Rodzice chętni na fotografowanie i wykorzystywanie wizerunku swojego dziecka w dokumentacji przedszkola: publikację wykonanych fotografii na stronie internetowej przedszkola, umieszczanie fotografii zawierających wizerunek dziecka w prowadzonej kronice przedszkolnej każdego roku szkolnego podpisują zgodę u nauczycielek grup. ( zgodnie z art. 23 ust. Z dn. 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Chore dzieci! Dzieci chore lub z gorączką zostawiamy w domu. Prosimy nie przyprowadzać dzieci przeziębionych. Katar to również choroba. Pamiętajmy o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia. W początkowej fazie choroby dziecko najbardziej zaraża kolegów. Jeżeli dziecko źle się poczuje natychmiast Was o tym powiadomimy, dlatego prosimy, aby numery Waszych telefonów, którymi dysponujemy były stale aktualne. W przedszkolu nie dokonuje się jakichkolwiek zabiegów lekarskich ani podawania leków.

Dzień zabawek! W piątki wędrują razem z nami do przedszkola nasze ulubione zabawki. Bawimy się wspólnie wymieniamy zabawkami, pomysłami i mamy specjalną okazję do większej integracji ze swoją grupą. Należy pamiętać, iż przyniesiona zabawka z domu może ulec zniszczeniu lub zaginięciu. Przedszkole nie odpowiada za przynoszone zabawki - wdrażamy dzieci do pilnowania i odpowiedzialności za własne rzeczy.

Higiena osobista  przedszkolaka.

Okres przedszkolny to czas bezpośrednio poprzedzający pójście dziecka do szkoły. To czas nowych wyzwań, zabawy i nauki, dlatego warto go wykorzystać na kształtowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków higienicznych u dzieci, każdego dnia w domu oraz w przedszkolu.

Obowiązkiem każdego rodzica/opiekuna prawnego jest dbanie o higienę osobistą oraz zdrowie swojego dziecka.

Jego rolą jest zapewnienie higieny osobistej dziecka poprzez utrzymanie i wzmocnienie zdrowia oraz rozwijanie pełnej sprawności i aktywności fizycznej, psychicznej i umysłowej dziecka, a także zapewnienie i ochrona organizmu dziecka przed chorobami. Niestety bez zaangażowania rodziców w nabywaniu powyższych nawyków każde dziecko uczęszczające do przedszkola , pracownicy a także oni sami narażeni są na wiele niebezpiecznych chorób wynikających z zaniedbań higieny osobistej (wszawica, owsica, grzybica, próchnica zębów, choroby układu pokarmowego, choroby układu oddechowego i wiele innych).

Rolą przedszkola jest kształtowanie prawidłowych postaw doskonalenia nawyków higienicznych u dzieci podczas pobytu dziecka w przedszkolu.

Nasze przedszkole realizuje szereg zajęć, a także programów w tym program edukacji higienicznej „Czyściochowa akademia” dzięki którym każdego dnia nauczycielki w swoich grupach w atrakcyjny sposób kształtują dobre nawyki higieniczne u dzieci. W ramach zajęć realizowane są poniższe tematy:

· Czystość osobista,

· Zdrowe odżywianie się,

· Korzystanie ze świeżego powietrza,

· Troska o układ nerwowy i narządy zmysłów,

· Wyrabianie czynnej postawy zapobiegającej chorobom i infekcjom,

· Wyrabianie pozytywnego stosunku do lekarza.


RAZEM ZADBAJMY O HIGIENĘ I ZDROWIE

NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW I NASZE!!!